Książki Kicia Kocia – jakie tytuły wybrać na prezent?

Książka Kicia Kocia

Książki Kicia Koci od lat cieszą się ogromną popularnością. Warto wiedzieć, że jest to dzieło polskiej autorki, która regularnie wypuszcza na rynek nowe tytuły. To prawdziwy strzał w dziesiątkę na prezent dla kilkuletniego malucha. Oczywiście przed zakupem należy sprawdzić, czy szkrab posiada już bajki z tej serii – najprościej zapytać o to jego rodziców lub przy okazji wizyty przejrzeć biblioteczkę dziecka. Jeśli zastanawiasz się, jakie tytuły warto wybrać, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Kicia Kocia na placu zabaw

Niemal każdy malec uwielbia szaleństwa na placu zabaw. Książki Kicia Kocia (tutaj: https://tantis.pl/serie/kicia-kocia-2729) tłumaczą, jak właściwie zachowywać się w wielu różnych okolicznościach. Główna bohaterka czuje strach przed nawiązaniem relacji z innymi dziećmi. Początkowo wstydzi się ona dołączyć do wspólnej zabawy. Lęk wzbudza w niej również wysoka zjeżdżalnia. Prezentowana bajka dowodzi, jak ważne jest przełamywanie swoich oporów. Znalezienie w sobie odwagi nie jest łatwe, jednak nagroda może wszystko wynagrodzić.

Kicia Kocia u dentysty

Stomatologa boi się niejedno dziecko, a nawet dorosły. Zupełnie niepotrzebnie! Książki Kicia Kocia wzmagają w smyku pożądane zachowania. W przedstawianej publikacji główna bohaterka przygotowuje się do pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym. Starannie myje ząbki, tak aby otrzymać pochwałę od doktora. Pomimo strachu dzielnie udaje się na miejsce. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji ząbki są zdrowe i nie wymagają leczenia. Nie było się czego bać! Kicia Kocia udziela wsparcia swoim przyjaciołom, którzy mają podobne obawy.

Kicia Kocia jest chora

Choroba może dotknąć każdego. Pewnego dnia Kicia Kocia budzi się smutna i pozbawiona energii. Złe samopoczucie sprawia, że konieczna jest wizyta w przychodni lekarskiej. Główna bohaterka udaje się do lekarza, a przebieg wizyty został dokładnie opisany w książeczce. Kicia Kocia musi przyjmować lekarstwa, odpoczywać, a także zadbać o prawidłową dietę. Słuchając poleceń doktora każdego dnia czuje się coraz lepiej.