Książki z dużą czcionką dla najmłodszych czytelników

Wszyscy rodzice, których dzieci rozpoczynają naukę czytania powinni uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Pomoc dorosłej osoby może okazać się w tym czasie niezbędna. Na pewno należy wybrać dla dziecka odpowiednią książkę z dużą czcionką, przejrzystym układem stron oraz pięknymi ilustracjami.

Naukę czytania należy rozpocząć w taki sposób, by dziecko poczuło, że jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i poznawanie świata. Czytanie ma rozwinąć jego wyobraźnię, poszerzyć jego wiedzę, słownictwo i nauczyć go odpowiednich zachowań społecznych.

By samodzielne czytanie dawało dziecku radość i satysfakcję

Jest kilka książek, które są idealne dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Przede wszystkim seria „Zaczynam czytać z Martynką” o przygodach małej dziewczynki, seria „Franklin” o przygodach sympatycznego żółwia oraz seria „Ciekawe dlaczego” dla dzieci, które interesuje otaczający ich świat. Wszystkie te pozycje mają kilka cech wspólnych. Przede wszystkim są to książki z dużą czcionką (https://ksiegarnia.pwn.pl/wielkielitery), wszystkie litery są widoczne, zdania są nieskomplikowane i przejrzyście rozplanowane na stronie. Teksty są dość krótkie i ciekawe, dzięki czemu dziecko nie męczy się w trakcie czytania i odczuwa satysfakcje, kiedy skończy czytać. Dodatkowym atutem są piękne ilustracje.