Poznaj zalety planszówek

Gry mobilne i desktopowe cieszą sporą popularnością, ale warto wrócić do klasyki, czyli planszówek. Nie potrzebują one źródła zasilania, aby można było wspaniale się bawić. Warto mieć je zawsze przy sobie, gdy tylko pojawi się chwila wolnego czasu. Będą świetną opcją podczas zabawy z dziećmi i spotkania ze znajomymi, staną się jedną z atrakcji na domówce.

Jako że wybór gier planszowych jest obecnie ogromny, to dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Nie trzeba ograniczać się wyłącznie do popularnych gier typu warcaby czy szachy. Godna polecenia jest między innymi Rummikub, czyli gra ciesząca się ogromną popularnością na całym świecie.

Dlaczego warto grać w Rummikub?

Jeśli ktoś myśli, że gry planszowe to opcja przeznaczona wyłącznie dla dzieci, to jest w dużym błędzie. Po planszówki warto sięgać także w dorosłym życiu, bo wiąże się to z wieloma korzyściami, szczególnie dla mózgu i układu nerwowego. Dobra zabawa to oczywiście sposób na zrelaksowanie się. Grę w planszówki można traktować jako aktywny wypoczynek. Mózg pracuje na wysokich obrotach, a jednocześnie można liczyć na odstresowanie się. Jeśli ktoś się zdenerwował z jakiegoś powodu, to może zredukować negatywne skutki stresu za pomocą gier planszowych. Jest to odstresowujące zajęcie, które pozwala na oderwanie się od szarej rzeczywistości i problemów dnia codziennego. Po takim umysłowym treningu zdecydowanie łatwiej będzie się uspokoić i spojrzeć na wszystko z dystansem. Nie warto działać pod wpływem chwili, dawać się ponosić emocjom. Na irytujące sytuacje świetnym sposobem jest gra planszowa typu Rummikub. Sprawdza się w przypadku zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ponadto wspólna gra zacieśnienia więzi rodzinne i przyjacielskie. Planszówki jednoczą ludzi, są źródłem dobrej zabawy, a śmiech to przecież zdrowie.

Gry planszowe:

· Wzmacniają inwencję twórczą, co z pewnością przyda się w codziennym życiu.
· Rozwijają inteligencję.
· Zwiększają determinację.
· Rozwijają wyobraźnię.
· Pomagają łatwiej znosić porażki.
· Są świetną inwestycją na długie lata.