Jakie bajki dla dzieci wybrać?

Bajki dla dzieci do czytania wspomagają prawidłowy rozwój malucha, a także pobudzają wyobraźnię. Wystarczy kilkanaście minut dziennie, aby wyrobić w smyku dobre nawyki. Zastanawiasz się, jakie tytuły są godne zainteresowania? Sprawdź poniższe propozycje! Nie bez powodu są to pozycje uwielbiane nawet przez najbardziej wymagające

1. Mikołajek i inne chłopaki, René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Przygody uroczego chłopca Mikołajka to klasyka, z którą każdy powinien się zapoznać. Tutaj nie ma miejsca nawet na chwilę nudy! Główny bohater to mieszkaniec Francji, który na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od swoich rówieśników. Uwielbia zabawy z przyjaciółmi, a od czasu do czasu robi psikusy swoim najbliższym, a nawet nauczycielom. Bajki dla dzieci do czytania pochodzące z tej serii niejednokrotnie rozbawią do łez. Warto postawić na wydanie z dużą ilością niebanalnych ilustracji. Przedstawiany tytuł przypadnie do gustu zarówno maluchom, które dopiero uczą się czytać, jak i starszym smykom.

2. Mądre bajki, Agnieszka Antosiewicz

Poszukując bajek dla dzieci do czytania warto wziąć pod uwagę omawiany tytuł polskiej autorki. Opowiadania zamieszczone w książce nawiązują do m.in. miłośni, przyjaźni, szacunku. Wiele z nich jest wzruszających, a także skłaniających do przemyśleń. Rodzic czytając bajki wspólnie ze szkrabem może wzmagać w nim pożądane cechy. To doskonała okazja do tego, aby wyjaśnić, jakie zachowania są złe i krzywdzące innych. Prosty język sprawia, że nawet przedszkolak nie będzie miał problemu ze zrozumieniem tekstu.

3. Moja kolekcja bajek. Masza i Niedźwiedź

To prawdziwa gratka dla małych miłośników popularnej bajki Masza i Niedźwiedź. Książka jest zbiorem wielu zabawnych historyjek, które zapewniają niespodziewane zwroty akcji. Perypetie głównych bohaterów są niezwykle zróżnicowane, a tym samym wciągające. Jedno jest pewne – ciężko oderwać się od lektury. Kolorowe ilustracje to kolejna zaleta. Dzięki nim czytanie staje się jeszcze przyjemniejsze. Nieskomplikowany język również można uznać za plus.