Komiksy, czyli najlepsza literatura dla młodzieży i nie tylko!

komiks

Od lat komiksy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie wśród młodzieży. Choć dorośli także lubią taką formę opowiadanych historii. Komiksy charakteryzują się małą ilością tekstu i ogromną dawką obrazków, dzięki którym można wyobrazić sobie bohaterów i na chwilę przenieść się do ich świata.

Zalety komiksów

  • kajko i kokoszDziałają na wyobraźnię
  • Uczą czytania całych zdań
  • Mają dużo obrazków, mało tekstu
  • Nauka przez zabawę
  • Motywacja do nauki czytania

Każdy kto czyta komiksy rozwija swoją wyobraźnię, dlatego warto pokazywać dzieciom taką formę literatury, która nie zrazi ilością tekstu. Komiksy nie odstraszają młodych czytelników ilością tekstu i kojarzą się bardzo pozytywnie, ponieważ podobnie jak bajki mają świetny wpływ na wyobraźnię. Wybór jest bardzo duży, w księgarni PWN kupimy komiksy stworzone z myślą o młodych czytelnikach.

Komiksy to wspaniałe połączenie nauki i zabawy

Bohaterowie komiksów są bardzo charakterystyczni, często znani z wielkiego ekranu kinowego lub telewizyjnego. Dzieciaki chętnie identyfikują się z ulubionymi postaciami i chcą jak najdłużej przebywać z nimi chociażby czytając o nich ciekawe historie i przenosić się do ich świata. Komiksy można czytać wiele razy i nigdy się nie nudzą. Za każdym razem można odkrywać nowe elementy historii. Jest to bardzo atrakcyjna forma nauki czytania, ponieważ dzieci nie przepadają za zwykłymi czytankami o nudnych bohaterach. Wolą czytać o swoich ulubionych postaciach z filmów, historie mogą także opowiadać o ich rówieśnikach, co także zachęca do sięgania po komiksy.